Galerie - PASOWANIE NA PIERWSZAKA KLASA IB 2011/2012

21 października 2011 roku dzieci z klasy pierwszej, przyjęto do grona społeczności uczniowskiej. W ten piękny, październikowy dzień uroczystość zaszczycili swoją obecnością: dyrektor szkoły – p. Katarzyna Mikołajczyk, zaproszeni rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Dzieci zanim zostały pasowane, musiały wykazać się przed publicznością wiedzą i umiejętnościami.

Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Przekonali wszystkich, że lubią się uczyć, są pracowici, mili, uprzejmi i potrafią zachowywać się bezpiecznie. Zapewnili, że w szkole czują się dobrze i swobodnie, gdyż wiedzą, ze zawsze mogą liczyć na wsparcie, pomoc, radę i uśmiech wychowawczyni, pani dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły oraz starszych kolegów i koleżanek. Mali artyści zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.

Pełne szczęścia przepełnione były oczy rodziców, widząc wspaniały występ swoich pociech. Również radość dzieci była ogromna, kiedy pani dyrektor stwierdziła, że wszyscy pierwszoklasiści znakomicie się prezentują, że posiadają niezbędne umiejętności, wiedzę, talenty i mogą otrzymać zaszczytny tytuł ucznia PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach.

Zanim nastąpiło pasowanie uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie.

Największym przeżyciem dla dzieci był sam moment pasowania, gdy pani dyrektor dotykając ramienia ucznia symbolicznym piórem przyjmowała pierwszoklasistów w poczet uczniów słowami: „Pasuję Cię na Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach”. Uczniowie z rąk pani dyrektor otrzymali czek na 100 zł do wykorzystania np. na szkolną wycieczkę, ufundowany przez Radę Rodziców, a wychowawczyni wręczyła im pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz legitymacje szkolne. Za wspaniały występ rodzice nagrodzili swoje pociechy pięknymi upominkami. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki od kolegów i koleżanek z klasy drugiej i trzeciej oraz ich wychowawców.

W tym niezwykłym dniu było wiele życzeń dla naszych pierwszoklasistów. Pani dyrektor życzyła małym uczniom cudownych i niepowtarzalnych dni pobytu w szkole i wspaniałych przyjaciół.

Po części oficjalnej zrobiono pamiątkowe zdjęcie na tle pięknej dekoracji. Na zakończenie pierwszoklasiści   wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się do swojej sali na poczęstunek i wiele innych słodkości.

Ten dzień na długo zapisze się w pamięci pierwszoklasistów.

cimg5614
cimg5615