Galerie - Międzyszkolny konkurs ekologiczno – przyrodniczy „Co rośnie i hasa w naszych lasach?”

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy Co rośnie i hasa w naszych lasach?".

15 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy  dla uczniów klas II – III pod hasłem „Co rośnie i hasa w naszych lasach?". Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony i poszanowania przyrody ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia lasów dla Ziemi i człowieka.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział pięć 4 – osobowych drużyn. Mieliśmy przyjemność ponownie gościć uczniów z PSP nr 1 i Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach, SP z Czarnego Boru i po raz pierwszy z PSP nr 17 w Wałbrzychu.

Uczestnicy konkursu pracowali w zespołach, a ich zadaniem było udzielanie odpowiedzi na zagadki i pytania, rozpoznawanie i nazywanie zaprezentowanych zdjęć zwierząt  oraz roślin leśnych w prezentacji multimedialnej, a także naturalnych okazów przyrodniczych. Zmagania drużyn oceniała komisja, której przewodniczył przedstawiciel Nadleśnictwa Wałbrzych – pan leśniczy Tadeusz Ćwieluch.

Każda drużyna uczestnicząca w konkursie otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez:

· Górnicze Koło Łowieckie „Jeleń” z Wałbrzycha

· PPHU „EWIS” Jarosław Paska

· Nadleśnictwo Wałbrzycha

· Klub Wolontariatu TEMP „Pomoc z Toyoty”.

Dzień ten był doskonałą okazją do wręczenia nagród i wyróżnień również laureatom szkolnego konkursu plastycznego „Co rośnie i hasa w naszych lasach?", którymi zostali:

Miłosz Tomala kl. III b

Seweryn Rysztak kl. I a

Emilia Koniszewska kl. II a

Martyna Wrona kl. II b

Wojciech Falkenberg kl. III b

Wiktoria Behrendt kl. I a

Bardzo dziękujemy sponsorom i zapraszamy do dalszej współpracy.

Organizator konkursów: Ewa Wiewiórowska

dsc02076