Galerie - Zajęcia informatyczne

Od listopada 2010 roku dzieci z grupy 0 „b” uczestniczą w zajęciach informatycznych, które odbywają się w bibliotece Pod Atlantami w Wałbrzychu. Pracownia posiada 15 komputerów, gdzie z jednego komputera korzysta jedno dziecko. Dzieci korzystają z Internetu i programów multimedialnych, które dają powiązania nauki z zabawą. Gwarantuje to przyjazny interfejs i sposób prezentowania treści. Poprzez zabawę dzieci poznają różnorodne dziedziny wiedzy, ćwiczą obsługę komputera oraz rozwijają własne zainteresowania. Głównymi celami zajęć jest:

-rozbudzanie zainteresowań z zakresu informatyki,

- prawidłowe korzystanie za środków technologii informacyjnej,

- podniesienie własnej wartości poprzez umiejętność obsługi komputera,

- wyrównanie szans edukacyjnych dzieci, które nie posiadają komputera,

- rozwijanie wyobraźni przestrzennej,

-rozwijanie spostrzegawczości, sprawności manualnej, podzielności uwagi,

- kształtowanie motywacji do nauki,

- rozwijanie pamięci,

- mobilizowanie do dłuższego wysiłku i doprowadzenie pracy do końca.

Dzieci maja także możliwość doskonalenia swojej wiedzy nabytej w oddziale przedszkolnym poprzez ćwiczenia w programach dydaktyczno- multimedialnych oraz wykonują szereg prac wytwórczych w grafice komputerowej. Pracują w programie Paint, gdzie posługują się ołówkiem czy gumką za pomocą myszki. Dzieci bardzo chętnie malują i rysują. Utrwalają przy tym nazwy kolorów, kierunków i położenie przedmiotów.