Galerie - CO ROŚNIE I HASA W NASZYCH LASACH?

25 kwietnia po raz piąty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy pod hasłem „Co rośnie i hasa w naszych lasach?"

Konkurs jest przeprowadzany wśród uczniów klas II – III szkół podstawowych, a jego celem jest nie tylko podsumowanie wiedzy na temat środowiska leśnego, jego funkcji i znaczenia, ale przede wszystkim propagowanie wśród uczniów klas młodszych idei ochrony przyrody.

Podczas konkursu jego uczestnicy mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą

o ekosystemie leśnym oraz znajomością zasad ochrony lasu i jego mieszkańców.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział sześć drużyn: uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego PSP nr 1 w Boguszowie – Gorcach, Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach, Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze i Szkoły Podstawowej w Witkowie Filii GZS-P w Czarnym Borze, PSP nr 17 w Wałbrzychu.

Uczestnicy konkursu pracowali w zespołach, a ich zadaniem było udzielanie odpowiedzi na zagadki i pytania, rozpoznawanie i nazywanie zaprezentowanych w prezentacji multimedialnej roślin i zwierząt, a także naturalnych okazów roślin leśnych.

Zmagania drużyn oceniała komisja, której przewodniczył

pan inż. Roman Zięba – Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Wałbrzych.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, które zostały ufundowane przez:

Nadleśnictwo Wałbrzycha

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i poczęstunek, dzięki przyjaznemu wsparciu naszego przedsięwzięcia przez:

Górnicze Koło Łowieckie „Jeleń” z Wałbrzycha

Radę Rodziców PSP nr6

PPHU „EWIS” Jarosław Paska

Dziękujemy za pomoc i ofiarność okazaną naszej szkole,

organizator konkursu – Ewa Wiewiórowska.

dsc02509
dsc02515