Galerie - KONKURS SZOPEK ROZSTRZYGNIĘTY

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zorganizowała kolejną edycję konkursu „Dziecięce Szopki”. Zadaniem uczestników było przygotowanie przestrzennej pracy plastycznej. Szopkę można było wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziców. Materiały i technika pracy były dowolne. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Udział w nim wzięły nie tylko dzieci z boguszowskich szkół, ale również z Wałbrzycha i Głuszycy Górnej. Uczestnicy konkursu wykazali się wielką inwencją twórczą i pomysłowością. Oprócz tradycyjnych szopek, wykonanych ze słomy i drewna, w Galerii MBP-CK można podziwiać również współczesne modele – ozdobione i oświetlone kolorowymi światełkami. Trzeba przyznać, że są one niezwykle ciekawe. Przykuwają uwagę nie tylko najmłodszych.

Wśród laureatów znalazły się dzieci z naszej szkoły.

W kategorii: prace zbiorowe

I miejsce zajęły – Aleksandra Bartosz, Dominika Lis.

III miejsce – Aleksandra Majerska, Sandra Dudiak– PSP.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14.12.2012 r. w sali widowiskowej boguszowskiego Centrum Kultury. Na ogłoszeniu wyników nie zabrakło samych laureatów jak i ich bliskich.
Na zakończenie spotkania laureaci i goście zostali zaproszeni na wigilijny poczęstunek przygotowany przez panią Halinę Bieniecką i restaurację Ratuszowa z Boguszowa-Gorc.

Gratuluję sukcesu i zapraszam do kolejnych konkursów.

Urszula Filip