Galerie - Ponadregionalny konkurs Zrozumieć Świat

Uczniowie naszej szkoły od dwóch lat biorą udział w projekcie edukacyjnym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. ”Zrozumieć świat – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego – dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych”.

W ramach projektu organizowane są liczne konkursy, festiwale i olimpiady. Opiekunami projektu w szkole są panie Urszula Filip i Ewa Żuk, które opracowują ciekawe tematy, realizują je na dodatkowych zajęciach w szkole, przygotowują z uczniami ciekawe prezentacje, odnosząc z uczniami liczne sukcesy.

29-30 września 2012 r. uczniowie uczestniczyli wraz z opiekunem p. Urszulą Filip

w II Ponadregionalnym Festiwalu Projektów połączonym z II Ponadregionalnym Finałem Olimpiady, który odbył się w Spale (województwo łódzkie). Grupa w składzie : Angelika Sójko, Paula Rotman, Sandra Dudiak, Patryk Sztój oraz Tomasz Sztuk (II miejsce w konkursie regionalnym- uczniowie przygotowani przez p.U.Filip) mieli możliwość zaprezentować się w gronie 13 najlepszych zespołów spośród 62 szkół podstawowych z terenu województw: opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Szczególne brawa należą się uczennicy Aleksandrze Majerskiej, która zajęła I miejsce w olimpiadzie regionalnej oraz II miejsce w finale konkursu na poziomie ponadregionalnym w Spale.

- Zadania były stosunkowo proste- mówi skromnie laureatka, która bezbłędnie poradziła sobie ze skrótami klawiaturowymi, zadaniami matematycznymi i nie jest dla niej obcy świat i tajniki przyrody. Sam wyjazd do Spały to dla w/w uczniów wspaniałe wyróżnienie. Życzymy dalszych sukcesów!

dsc01405
dsc01406