Czy lubisz chodzić do szkoły?

Galerie - FESTYN

Dnia 16 czerwca 2012 roku przy ul. Reymonta na terenie zielonym PSP Nr 6 w Boguszowie- Gorcach, odbył się festyn szkolny pod hasłem „Święto Rodzin”. Organizację tej imprezy środowiskowej wsparł Burmistrz Miasta Boguszów – Gorce pan Waldemar Kujawa oraz Rada Rodziców PSP nr 6. Głównym celem imprezy było propagowanie aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym, jako czynnika zapobiegającego uzależnieniom (alkoholizmowi, nikotynizmowi i narkomanii) zacieśnianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi oraz integracja środowiska lokalnego .

Festyn rozpoczęła dyrektor PSP6 p. Katarzyna Mikołajczyk zachęcając do wspólnej zabawy. Program imprezy był bardzo bogaty, uświetniły go występy szkolnego kółka teatralnego, wokalnego, finalistów szkolnego konkursu „Mam talent” oraz gościnny występ uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. J. I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie. Imprezę prowadził p. Jerzy Kliszewski, który na bieżąco zachęcał uczestników do udziału w różnorodnych konkurencjach sportowych i wspólnej zabawy. Uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście mieli możliwość sprawdzić się w skakaniu na skakance, mini hokeju, biegu w workach i innych zabawnych konkurencjach. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs dla płci silniejszej w cięciu piłą ręczną drewna na czas, który wygrali strażacy z OSP w Boguszowie - Gorcach, zdobywając tym samym nagrodę główną (dekorację ogrodową wykonaną i ufundowaną przez pracowników gospodarczych szkoły). Spotkanie mieszkańców było dobrą okazją do podsumowania konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”, który odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Boguszowa- Gorc p. Waldemara Kujawy. Pan burmistrz, który przyjął zaproszenie na festyn osobiście wręczył nagrody laureatom. Dużą popularnością wśród mieszkańców Kuźnic cieszył się konkurs na „Najlepszą szarlotkę”, do którego zgłoszono 10 wspaniałych wypieków. Zwycięstwo odniosła szarlotka p. Joanny Paski. Atrakcją festyny były licytacje min. koszulki podarowanej przez królową sportów zimowych p. Justynę Kowalczyk, i tortu ufundowanego przez PPHU ADAR Annę i Dariusz Rajewskich oraz obrazu olejnego ofiarowanego przez anonimowego darczyńcę. Koszulkę w imieniu Pana Roberta Szulca z Bydgoszczy wylicytowała nauczycielka z PSP nr 6. Zwycięzca otrzymał ją z rąk byłego biathlonisty, olimpijczyka z Albertville p. Zbigniewa Filipa.

W trakcie całej zabawy uczestnicy mogli korzystać z licznych punktów gastronomicznych, kiermaszy, loterii fantowej, pracowni makijażu, kącików zabaw dla najmłodszych dzieci, dmuchanej zjeżdżalni, paintballu, pokazów Ochotniczej Straży Pożarnej z Boguszowa – Gorc i wielu innych atrakcji. W punkcie medycznym prowadzonym przez szkolną pielęgniarkę można było dokonać bezpłatnego pomiaru ciśnienia, wagi i wzrostu.

Organizatorzy składają podziękowania za wsparcie imprezy Burmistrzowi Miasta Boguszów – Gorce Panu Waldemarowi Kujawie, Komendantowi Straży Miejskiej Panu Sławomirowi Stokłosie, Komendantowi Policji Panu Mariuszowi Kucharczykowi, Nadleśnictwu Wałbrzych, OSP z Boguszowa-Gorc oraz licznym przedsiębiorcom i osobom prywatnym.

Za wspaniałą atmosferę , dobrą zabawę i pomoc przy sprzątaniu terenu szkoły po zakończeniu festynu dziękujemy mieszkańcom Kuźnic.

Darczyńcy:

1. Burmistrz miasta Boguszowa- Gorc P. Waldemar Kujawa