Galerie - LEKCJA W ZAMKU KSIĄŻ

Lekcja zamkowa dla uczniów klas I- III w Książu.

Dnia 11 czerwca 2012 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Zamku Książ. Gdy dojechaliśmy na miejsce, udaliśmy się na lekcję zamkową. Oglądaliśmy prezentację multimedialną o tym, jak dawniej wyglądał zamek oraz o panującej w nim rodzinie książęcej Hochbergów i ich służbie. Pani przewodnik oprowadziła nas po zamku. Obejrzeliśmy Salon Zielony, Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Gier i wiele innych pięknych pomieszczeń. Dowiedzieliśmy się też, że mieszkająca tam księżniczka Daisy i nosiła najdłuższy na świecie naszyjnik z pereł. Po zwiedzeniu komnat, podziwialiśmy z tarasu piękne widoki, a także spacerowaliśmy po ogrodzie. Przed opuszczeniem zamku, udaliśmy się do sklepiku, w którym każdy mógł kupić pamiątkę. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

1 640x480
2 640x480