Galerie - SUKCESY WOKALNE NASZYCH UCZNIÓW

"ROZŚPIEWANA SZÓSTKA" z Boguszowa-Gorc odnosi kolejny sukces

19-04-2012

Tegoroczny XVII Międzynarodowy Konkurs Piosenki „Novopacký Slavíček” odbył się 12 kwietnia br. Jego pomysłodawcą i twórcą są Alena i Pawel Matějovscy , nauczycielka i dyrektor Gimnazjum i Średniej Szkoły Pedagogicznej w Novej Pace.

To nie przypadek, że czeski konkurs po raz czwarty przyniósł sukces Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach, w której każdego roku pojawiają się nowe talenty promujące szkołę . Wzięło w nim udział pięcioro naszych uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Przygotowaniem uczniów do konkursu zajmowała się nauczycielka muzyki p. Danuta Foryś.

I miejsce i „Złote Pasmo” zdobył najmłodszy uczestnik - Mateusz Nowak za śpiew i interpretację muzyczną.

II miejsce przypadło Wiktorii Szymczyk, zdobywczyni „Srebrnego Pasma” za wyraz artystyczny i choreografię.

III miejsce i „Brązowe Pasmo” otrzymały: Emilia Koniszewska w kategorii – soliści oraz Paula Rotman i Kinga Rynia w kategorii – duety.

Tradycją stał się fakt, że zarówno czescy słuchacze , jak i jury konkursu było zachwycone występem naszych młodych artystów, nagradzając ich okrzykami i gromkimi brawami.

Dyrektor szkoły, Pawel Matějovský , zaprosił wszystkich naszych laureatów wraz z opiekunem na uroczysty koncert, który odbędzie

się w auli Gimnazjum i Średniej Szkoły Pedagogicznej w Novej Pace 18 kwietnia 2012 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie - Gorcach szczyci się tym, że wielokrotnie sięgała po najwyższe laury „Złotego Slavíčka”, który od 2011 roku otrzymał nowe miano: „Złote, Srebrne i Brązowe Pasmo” w Międzynarodowym Konkursie w Novej Pace.

W ciągu czterech minionych lat po najwyższe nagrody sięgali: Sara Obroca – 2009, Andrzej Śmierciak – 2010. Emilia Koniszewska - 2011 oraz Mateusz Nowak – 2012. „Srebrnego Slavíčka” zdobyli: Patrycja Piekarczyk – 2009, Julia Cismasz i Patrycja Piekarczyk – 2011 i Wiktoria Szymczyk – 2012. „Brązowego Slavíčka” zdobyły: Adrianna Knisz w duecie z Paulą Rotman - 2011, Emilia Koniszewska –solo, Paula Rotman i Kinga Rynia – duet 2012 oraz wyróżnienie: Maria Lewandowska – 2009, Emilia Koniszewska -2010. Nagroda Specjalna –Emilia Koniszewska, Mateusz Kozłowski i Dawid Woźniak - tercet – 2011.

Wielkim zaszczytem dla uczniów PSP 6 w Boguszowie – Gorcach jest możliwość godnego reprezentowania Gminy Boguszów – Gorce na forum międzynarodowym. Uczniowie i Nauczyciele z PSP6 składają serdecznie podziękowania p. Burmistrzowi Miasta Waldemarowi Kujawie za wsparcie tej idei oraz pomoc w organizacji wyjazdu do Novej Paki.

Zajęła I miejsce w Festiwalu Piosenki Turystycznej „Topinambur” w Bolkowicach, zdobyła I nagrodę w XX Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na Szlaku” w MDK „Bolko” w Świdnicy. To także laureatka III Festiwalu Piosenki „Tajemniczego Trójkąta” w GłuszycySzkoła nr 6 udowodniła, że jest miejscem rozśpiewanym i promującym młode talenty wokalne. Mateusz Nowak i Wiktoria Szymczyk zdobyli w bieżącym roku I miejsce w Powiatowym Konkursie „Muzyczne Formy Ludowe” w Starych Bogaczowicach, a Emilia Koniszewska III miejsce. W latach ubiegłych Emilka corocznie zdobywała I nagrodę w Konkursie Powiatowym w Starych Bogaczowicach. Warto zauważyć, że Emilka jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, I wystąpiła w Koncercie Laureatów na scenie Filharmonii Wałbrzyskiej i scenie Galerii „Victoria” przy towarzyszeniu orkiestry Filharmonii Wałbrzyskiej. Jest finalistką I edycji Konkursu „Wałbrzych ma talent”. Wystąpiła w Koncercie Laureatów podczas wrześniowych „Dni Wałbrzycha”

01_klusek_angelika_smierciak_andrej_2
02_knisz_adriana_rotman_paula_1