Galerie - Kibicujemy fair play!

W sobotę 14 stycznia w sali gimnastycznej PSP6 odbyła się impreza sportowa, której ideą było promowanie kibicowania fair play. Uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg atrakcyjnych gier i zabaw sportowych, okrzyków, haseł, które pokazują jak należy zachować się na obiektach sportowych nie używając przemocy i agresji.

Dzieci zaprezentowały barwne stroje, przygotowały plakaty, kodeksy kibica. Drużyny rywalizowały ze sobą stosując zasady fair play.

Impreza ta została zaplanowana w związku z udziałem szkoły w ogólnopolskim programie społecznym „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY”. PSP6 już drugi raz bierze udział w programie.

Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

W związku z tym, że Polska jest gospodarzem EURO 2012 tegoroczna edycja programu poświęcona jest kibicowaniu fair play .

p1030719
p1030767