"Rydze" z Szóstki w Warszawie

Sukces boguszowskich „Rydzy z Szóstki”
11 października uczniowie siódmej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie- Gorcach wraz z opiekunem wzięli udział w gali finałowej konkursu „Czas na Zdrowie” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, na którą przybyło 140 uczniów z całej Polski wraz ze swoimi nauczycielami.
Galę finałową otworzył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.
Ideą konkursu była edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Konkurs został tak zaplanowany, aby wyjść z edukacją prozdrowotną poza szkołę.
Konkurs składał się z dwóch etapów realizowanych przez szkoły: I- Rozgrzewka i II – Festyn Zdrowia.
„Rydze z Szóstki” zajęły 5-te miejsce w Polsce oraz wyróżnienie w II etapie.
W Festyn Zdrowia zaangażowana była już cała szkoła (nauczyciele, uczniowie, personel, rodzice i absolwenci), a polegał on na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości w tym: rodziców, mieszkańców miasta, władz lokalnych, specjalnych gości, takich jak np. lekarze, dietetycy, producenci żywności ekologicznej i regionalnej, znani sportowcy i celebryci.
Sukces Rydzy z Szóstki jest znaczący tym bardziej, że w tej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba szkół, a festyny zorganizowano w ponad 500 szkołach, zaś aktywny udział w projekcie wzięło ponad 5 tysięcy osób.
VI edycja ogólnopolskiego konkursu odbyła się pod patronatem: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Agencji Rynku Rolnego.
Drużyna w składzie: Natalia Filipecka, Nikola Guban, Agnieszka Hermanowska, Amelia Idziak, Weronika Lalka, Julia Maciołek, Patrycja Piotrowska, Stanisław Rudzki, Igor Sadowy i Nikola Wołk-Łaniewska wraz z wychowawczynią koordynującą działania Panią Ewą Żuk, otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz drukarkę dla szkoły.
Należy także zaznaczyć, że w wielu podjętych działaniach brała udział cała klasa.
Po gali konkursowej uczniowie mogli „w pigułce” poznać Warszawę. Odwiedzili i zobaczyli min. Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta i Barbakan. Atrakcyjny okazał się także przejazd warszawskim metrem i posiłek w Złotych Tarasach. Zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domów nad ranem następnego dnia.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie - Gorcach.