Festyn "Czas na zdrowie"

W sobotę 10.06.2017r PSP nr 6 odbył się cykliczny festyn, który w tym roku zorganizowano pod hasłem „Czas na zdrowie”. Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i racjonalnego odżywiania, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy. Podczas festynu najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z „Kącika malucha”, malowania twarzy, zabaw na dmuchanych zamkach. Dla dzieci i dorosłych UKN „Melafir” z Czarnego – Boru przygotował stanowiska do strzelania z karabinków laserowych. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Podczas festynu odbywały się rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycielki z PSP nr 6 oraz pokazy fitness i konkurencje sportowe przygotowane i przeprowadzone przez trenerów z klubu „City Fit”  z „Galerii Wiktoria”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki na koniu i kucu ze „Stajni Boguszów – Gorce” prowadzonej przez Panią Agatę Kalinowską. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z porad dietetyka z „Natur House”. Studenci Medycyny z UW przeprowadzali pomiar cukru i badanie ciśnienia krwi. Swoje stanowisko z ekologiczną żywnością wystawił sklep „Szafran” oraz Pan Ryszard Kozłowski, proponując smaczne i zdrowe przekąski. Wszyscy zainteresowani mogli przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego, sprawdzić, jakie siły działają na kierowcę podczas kolizji drogowej, podjąć próbę pokonania slalomu w narko i alko goglach, a to dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników „WORD” z Wałbrzycha. Uczestnicy festynu mieli także okazję wesprzeć rehabilitację Karolinki - podopiecznej Fundacji „Zdążyć z pomocą”, dla której kwestowali członkowie „Stowarzyszenia Boguszowska Szóstka”. Wszystkim Darczyńcom składamy wyrazy podziękowania za wsparcie tej inicjatywy.
Uczestnicy festynu doskonale bawili się podczas dwóch rodzinnych konkursów „Rodzina na szóstkę” i „Gotuję na szóstkę”. Laureaci zaciekłej rywalizacji otrzymali wspaniałe nagrody. Wielką atrakcją festynu były występy wokalne i taneczne zaproszonych gości.  Przed mieszkańcami Kuźnic wystąpili: Chór „Sonoro”, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Boguszowie – Gorcach, młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Boguszowie – Gorcach, uczennica GZSP z Czarnego – Boru - Magdalena Miara, uczniowie PSP nr 6 w Boguszowie - Gorcach, którym składamy szczególnie gorące podziękowania za uatrakcyjnienie naszego festynu.
Szkoła składa podziękowania za wsparcie organizacyjne festynu: Panu Waldemarowi Kujawie Burmistrzowi Miasta Boguszów – Gorce, Panu Marianowi Pierzynce - Dyrektorowi COJ w Boguszowie – Gorcach, Pani Elżbiecie Gajewskiej - Dyrektor CK w Boguszowie – Gorcach, Pani Elżbiecie Bieniek – Budz -  Dyrektor OSiR w Boguszowie Gorcach, członkom Stowarzyszenia „Boguszowska Szóstka”: Paniom Beacie Rudzkiej, Beacie Rolnik, Paulinie Klejnie i Panu Danielowi Gemingowi, klubowi „City Fit” z „Galerii Wiktoria”, Pani Annie Szczypek – manager klubu „City Fit”,  sklepowi „Smyk” z „Galerii Wiktoria”, sklepowi „Pryzmat” z Wałbrzycha, „WORD” z Wałbrzycha, Spółdzielczej Kasie Stefczyka oddział przy ulicy Kłusocińskiego w Wałbrzychu, kompleksowi wypoczynkowo – rekreacyjnemu „Osada Śnieżka”, Pani Agacie Kalinowskiej - „Stajnia Boguszów – Gorce”, Pani Alicji Sołtysik - sklep „Szafran”, Pani Sylwii Kamińskiej- „Natur Hause”, Panu Michałowi Prusakowi -„Komputronik”, Panu Marcinowi Fortasowi, Panu Krzysztofowi Błażejczykowi, Panu Mariuszowi Kalecie, Panu Ryszardowi Kozłowskiemu, Pani Izabeli Małek, Pani Wiesławie Sprysze, Paniom: Annie Sinkiewicz i Patrycji Grzybiańskiej z Rady Rodziców PSP nr 6 oraz Pani Joannie Kaczmarek „Spółdzielcza Kasa Stefczyka”.